ثبت شرکت

 ثبت شرکت، مدارک لازم و مهمترین دلایل اهمیت آن

تعریف شرکت

شرکت همانطور که مشخص است از شراکت می‌آید یعنی برای ثبت شرکت نیاز به حداقل ۲ نفر شریک می‌باشد که در قالب چهارچوب مشخصی به فعالیت خواهند پرداخت

چرا شرکت ثبت کنیم؟

مهمترین دلیل آن اعتماد بیشتر است و بعد از آن افزایش فروش محصول یا خدمات و قانونی شدن شراکت خواهد بود.

زمانیکه افراد شرکت ثبت می‌کنند از قالب شخصیت حقیقی به شخصیت حقوقی تبدیل می‌شوند و این امر باعث می‌شود ارگان‌های دولتی و نیمه دولتی، سازمان‌ها، بانک‌ها، شرکت‌های خصوصی و حتی افراد عادی اعتماد بیشتری جهت خرید محصول یا دریافت خدمات داشته باشند که این مسأله باعث فروش بیشتر محصول یا خدمات خواهد شد.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۵۱۹۷۰۰۰ تماس بگیرید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت

  1. تصویر شناسنامه و کارت ملی شرکا و اعضاء
  2. نداشتن سوءپیشینه کیفری (اداره ثبت به صورت سیستمی از قوه قضائیه استعلام می‌گیرد)
  3. ثبت نام در سامانه خدمات الکترونیک قضایی به آدرس adliran.ir

آیا شرکت ثبت کنم باید مالیات بدهم؟

بسیاری از افراد احساس می‌کنند زمانیکه شرکت ثبت می‌کنند باید هر سال مالیات پرداخت کنند، در حالیکه در واقعیت جور دیگری است!

شما اگر فعال اقتصادی باشید، چه حقیقی و چه حقوقی، باید در سامانه اداره مالیات ثبت نام کرده و تشکیل پرونده بدهید و هر ساله در تاریخ‌های مقرر باید نسبت به ثبت اظهارنامه مالیاتی اقدام کنید. پس از ثبت اظهارنامه مالیاتی (یا استفاده از ماده ۱۰۰) تا سقف مشخصی از سود شما (که هر ساله این مبلغ اعلام می‌گردد) دارای معافیت مالیاتی خواهید بود و به میزان بیشتر از آن سقف، درصد کمی به عنوان مالیات به شما تعلق خواهد گرفت. سود شما نیز با محاسبه فروش کالا یا خدمات و با کسر تمام هزینه‌های تأمین کالا و ارائه خدمات و حقوق و دستمزد، بیمه پرسنل و … به صورت خوداظهاری توسط خود شما اعلام می‌گردد.

بسیاری از شرکت‌ها در چند سال اول فعالیت یا معاف از مالیات می‌گردند و یا مبلغ ناچیزی به عنوان مالیات پرداخت می‌کنند، زیرا در سال‌های ابتدایی هزینه‌های راه‌اندازی شرکت معمولاً نزدیک به سود است.

پس حقیقی یا حقوقی بودن شما خیلی در پرداخت میزان مالیات تفاوتی ایجاد نمی‌کند و بستگی به میزان سود سالیانه شما دارد.

پس با ثبت کردن شرکت هیچ الزامی به پرداخت مالیات وجود ندارد.

فرم درخواست مشاوره و ثبت شرکت

مشاوره تلفنی ثبت شرکت

اگر سوالی دارید ما پاسخگوی سوالات شما هستیم.